Dom Analiz SII przygotuje rekomendacje inwestycyjne mniejszych spółek. Już wkrótce pojawią się pierwsze raporty!

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca inwestorów giełdowych w Polsce, utworzyła nową spółkę – Dom Analiz SII. Jej celem będzie dostarczanie pokrycia analitycznego mniejszych emitentów z warszawskiej giełdy, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Inicjatywa ta została podjęta w odpowiedzi na potrzeby zarówno inwestorów, jak i emitentów. Dziś zakres pokrycia analitycznego spółek z warszawskiej giełdy pozostawia wiele do życzenia, a mniejsi emitenci są często zupełnie pomijani przez działy analityczne domów maklerskich, pozostając także poza orbitą zainteresowań inwestorów i branżowych mediów. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wraz z Domem Analiz SII chce to zmienić, wypełniając lukę rynkową poprzez oferowanie najwyższej jakości usług z zakresu wycen i rekomendacji giełdowych.

Od dawna wielu inwestorów czy przedstawicieli emitentów zwracało nam na ten problem uwagę. Na giełdzie jest wiele ciekawych spółek, które praktycznie nie czerpią korzyści z ich publicznego statusu, bo pomimo starań często pozostają zupełnie niezauważone przez instytucje finansowe czy branżowe media. Jako instytucja z wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku kapitałowym postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku i pomóc ten problem, przynajmniej częściowo, rozwiązać – wyjaśnił Jarosław Dominiak, Prezes Zarządu SII.

W ofercie raporty analityczne i szkolenia

Pierwszy raport analityczny Domu Analiz SII pojawi się już w ciągu kilku najbliższych dni. Będzie to rekomendacja inwestycyjna dotycząca akcji spółki CDRL S.A. – wiodącego na rynku polskim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutora odzieży dla niemowląt i dzieci, sprzedawanej pod marką własną – Coccodrillo. Raport będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich czytelników na stronie internetowej Domu Analiz SII.

W centrum zainteresowania Domu Analiz SII znajdą się głównie te spółki, które do tej pory nie cieszyły się dużą popularnością instytucji finansowych i rynkowych analityków, chociażby ze względu na zbyt niski poziom ich kapitalizacji. Do współpracy zapraszamy jednak również większe spółki. Jednocześnie nie zamykamy się tylko w obrębie rynku publicznego, oferując także przygotowanie wycen i raportów analitycznych na indywidualne potrzeby klienta – skomentował Paweł Juszczak, członek zarządu Domu Analiz SII.

Ofertę Domu Analiz SII dodatkowo uzupełniać będą szkolenia stacjonarne i webinary przeznaczone dla inwestorów indywidualnych, przedstawicieli spółek, posiadaczy akcji pracowniczych, instytucji finansowych oraz innych uczestników rynku kapitałowego, obejmujące swoją tematyką inwestowanie na rynku giełdowym, metody analizy instrumentów finansowych czy standardy corporate governance.

Na początku nasze siły skoncentrujemy na przygotowaniu pierwszych rekomendacji inwestycyjnych i raportów analitycznych. Segment szkoleń będziemy rozwijać natomiast stopniowo, reagując w pierwszych miesiącach działalności Domu Analiz SII przede wszystkim na potrzeby rynku – dodał Adrian Mackiewicz, członek zarządu Domu Analiz SII.